İç DekorasyonZemin Kaplama

Fayans İşi Yapanlar

Fayans İşi Yapanlar | Fayans bizim dilimize Fransızcadan geçmiş olan bir kelimedir. Ülkemizde özellik ile uygun odalarda ve zeminlerde iç dekorasyon kapsamında oldukça tercih edilen bir unsurdur. Fayans İşi Yapanlar olarak bizde sizlerin evlerindeki ıslak zeminlerdeki yüzeylerin kaliteli bir işçilik ile dekore etmekteyiz. Fayansın ülkemizde uzun yıllardır tercih edildiğini bilmek gerekir. İlk çıkmış olduğu ve yayıldığı dönemden beri fayans insanların evlerinde vaz geçemediği bir dekor malzemesi olmaktadır. Özellik ile insanların mutfak ve banyolarında duvarlarda tercih ettiği fayanslar seramiklerden daha ince yapılı ve düz bir şekle sahip olduğundan dolayı popülerleşmiştir.

Fayans İşi Yapanlar

Banyo ve mutfaktaki diğer eşyalar ile olan uyumu dikkate alınarak seçilen fayanslarda fayansın kalitesi ve tarzının önemi kadar Fayans İşi Yapanlar durumundaki işçilik de oldukça önemlidir. Sizin ile aynı görüşte olabilecek ve yeri geldiğinde sizin yanlış fikrinize hayır diyebilecek bir fayans döşeme ustası bulmak kolay değildir. Bu neden ile fayans döşeme sırasında işçilik oldukça önemlidir.

Fayans döşeme durumunda banyo ve mutfağınızda tercih ettiğiniz duvar yüzeylerinin fayans ile kaplanması için öncelik ile dikkatli bir şekilde o duvarların kırılması gerekir. Hatta ıslak zeminlerde yüzeylere yapılan fayans döşeme işi sırasında bazen ustalar banyo küvetini de değiştireceklerinden dolayı banyoyu birkaç günlüğüne kullanıma kapatmaktadır. Bundan dolayı evinizde oluşacak olan bu uğraşlı ve maddi açıdan yüklü bir tadilatı güvendiğiniz bir fayans döşeme ustasına yaptırmanız iyi olacaktır.

Fayans Malzemesinin Özellikleri

Genel anlamda fayans günümüz dünyasında seramik ya da porselen karo malzeme olarak da adlandırılmaktadır. Bunun sebebi ise en çok tercih edilen fayansların karo fayanslar olmasıdır. Bu malzeme toprağın belirli oranlar sonucunda hazırlanan karışımın preslendikten sonra uygun bir desen verilip pişirilerek üretimi yapılan yer ve duvar kaplamalarında kullanılan malzemedir.

Fayans İşi Yapanlar da çok iyi bilirler ki fayansların Türk Standartlar Enstitüsüne göre iki farklı boyut hali vardır. Büyük parçalar haline üretilen fayanslar 150x150x5,5 mm ya da 150x50x5,5 mm boyutlarında kesilerek satışa sunulurlar. Zarif bir görüntüleri olduğundan dolayı ve düz zeminlerde kullanıldıklarından ev iç dekorasyonunda tercih edilirler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0