Zemin Kaplama

Fayansın tercih edildigi alanlar.

Fayansın tercih edildigi alanlar.

Fayansın tercih edildigi alanlar.Holler ve salonlar, mutfaklar ve banyolar duvar ve zemin konusunda fayansın tercih edildiği popüler alanlar. Çünkü fayanslar kullanışlı, görünüşü güzel ve temizlemesi oldukça kolay. Banyo ve mutfağınızda nemlenmeye karşı dayanıklılar ve duşakabinleri ve küvetleri dekore etmek için de oldukça kullanışlılar. Modern seramik duvar fayansları güzel ve zamanı geçmeyecek şekilde zarifler. Doğru seçilmiş fayans tasarımları, dokuları, şekilleri ve renkleri odanızın boyutunu değiştirmenize yardımcı olabilir ve küçük odaları görsel olarak genişletmenize yardımcı olabilir.

Fayansın tercih edildigi alanlar

Büyük desenlere ya da çok fazla küçük desene ait koyu renkli fayans tasarımları odanın küçük görünmesine sebep olur. Açık renkli, yansıma özelliğine sahip ve parlayan fayans tasarımlarıyla yansıma etkisine sahip olduğundan odaya daha fazla ışık girmesine ve alanın görsel olarak büyümesine yardımcı olur. Dikdörtgen biçimli fayanslar, odanın boyutunun dengelenmesine yardımcı olur. Italyan tasarımı dikdörtgen fayanslar, geleneksel kare seramik fayanslardan daha ilginçlerdir, görsel olarak odayı genişletirler ve daha havadar bir ortam oluşturulmasına yardımcı olurlar. Kendi banyonuz, koridorunuz, çamaşır odanız ya da mutfağınız için fayans seçimi yaparken unutmayın ki parlak ve düz yüzeyli, açık renkli fayanslar odanın geniş görünmesine yardımcı olacaktır.

 

Eğer modern fayans tasarımlarıyla eğlenceli bir iç mekana sahip olmak istiyorsanız parlak turuncu, mor, pembe, mavi ve yeşil renkleri tercih edin ve çizgilerle dinamik ve şık bir dekorasyon hazırlayın. Eğer akşam üzeri banyonuzda rahatlamak istiyorsanız ve mutfağınız için de pastel renkler tercih etmek istiyorsanız, rahatlatıcı ve nötr renklere sahip fayanslar tercih edin örneğin açık mavi, lila, bej ve açık yeşil. Beyaz ve krem tonları ise mutfak ve banyonuzu yenileyeceğiniz projeler için harika olacaktır.
Banyolarımız bizim gerek fiziksel gerekse Mental açıdan rahatlayıp dinlendiğimiz evimizin bölümlerinden birisidir. Ancak banyolarımızı dekore ederken en çok vakit kaybını fayans seçimlerinde yaparız. Çünkü fayanslar şık göründüğü gibi çeşitli kolaylıklarda sağlamaktadır. Bu nedenle bizlerde bu konu hakkında geniş kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdik. Bu araştırmamızda fayans modelleri seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine değindik. Şimdi dilerseniz sizlerle beraber bu bilgileri inceleyelim.

 

İlk olarak banyonuz için tercih ettiğiniz fayans modeli ile banyonuzu bir düşününüz. Burada dikkat edeceğiniz nokta fayans ile banyonuz arasında bir uyum sağlanmasıdır. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken konu kir tutan kiri gösteren türde bir fayans seçimi yapmamalısınız. Çünkü bayanlar için şıklık kadar temizlikte cok önemlidir.

 

Banyoların özellikle tadilat ve yeniden dekorasyon sırasında en fazla ihtiyaç duyduğu ürünlerden bir tanesi de fayanslar. Aslında tüm dekorasyon bölümleri içerisinde kullanılabilen fakat daha çok banyolarda yer alan fayanslar, eklendikleri bölümlere kazandırdıkları sağlamlık ve şık görünüm ile en fazla tercih edilen dekorasyon ürünleri arasında yer alırlar. Eğer siz de banyolarınızı yenileme kararı aldıysanız ve bu için yeni bir fayans tasarımı arayışı içerisindeyseniz, kesinlikle Dekor ve Rengi ekibinin dört bir yandan seçerek ayaklarınıza kadar getirdikleri alternatifleri değerlendirmelisiniz. Seramik sektörünün dev firmaları tarafından incelik ve özen ile hazırlatılan en değerli alternatif ürünler, tüm ihtişamlarıyla sizler için buraya kadar taşındılar

 

Etiketler

İlgili Makaleler

google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0