Genelİç Dekorasyon

Duvar Kağıdı Dekorasyon:

Duvar Kağıdı Dekorasyon

Neden duvar kağıdı diye düşünürseniz.Duvar kağıdı iyi korunarak uzun yıllar dayanıklı kalır. Vinyl (vinil) duvar kağıtları su geçirmez ve nemden etkilenmez. Duvar kağıdının uygulaması kolaydır, uygulama sırasında temizlik kolaylığı sağlar. Duvar kağıdını uygulaması kısa sürer, zamandan tasarruf edilir. Duvar kağıtlarının dekorasyon çeşitliliği vardır. Duvar kağıdı modellerinin akustik ve ses emicilik özelliği bulunur. Duvar kağıtları uygulama sırası ve sonrasında koku yapmaz. Duvar kağıdı modellerinin yırtılan veya bozulan yeri tamir etme olanağı vardır. Duvar dekorasyonunda zengin desen ve renk seçimine sahiptir. Ev ve işyerlerinizin dekorasyonunda en ekonomik seçenektir. Ses ve ısı yalıtımı özelliği vardır. Örtücü özelliği sayesinde duvarda oluşan çatlakları gizler. Uygulamada çevreyi kirletmez. Hazır üretilmiş bir malzeme olması nedeniyle kimyasal hiçbir salgısı yoktur. Yapıştırmada kullanılan tutkal ile aynı özelliktedir. Kullanım süreci uzundur. Tozu alınarak ve silinerek bu süre daha da uzatılabilir. Duvarı basit darbelerden koruyarak hoş görünmeyen zedelenmeleri engeller. Kurallarına göre uygun zemine uygulanmış kaliteli bir duvar kağıdının rahatlığını ve hoş görünümünü bir başka malzemeyle kıyaslamak mümkün değildir.
Uzun yıllardır ev dekorasyonunda tercih edilmeyen duvar kağıtları yeni nesil tasarımlarla geri döndü. Klasik duvar kağıtları görsellikte artık tatmin edici değilse ve yenilik arıyorsanız tasarım ve modeller kişiye özel birçok alternatif duvar kağıtları modelleri sunulmakta.

Odalara göre duvar kağıdı modelleri seçimi hakkında birkaç püf noktası:

Salonlarınız için;
Canlı ve renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Örneğin duvarınızı koşan bir tavşan, kitap ve dergi desenleriyle süsleyebilirsiniz yada yakın çekim fotoğraflanmış çiçekler, taşlar veya balıklarla bakım gerektirmeyen bir akvaryum veya bahçe de yaratabilirsiniz.

Mutfağınız için;
Bulaşık makinesinin yanına tabakların yığıldığı bir model seçerek mekana espri katabilirsiniz.

Odalarınız için;
Duvarlarda kullanacağınız manzara fotoğrafları da odalarınızı daha geniş göstermenizi sağlayıp derinlik kazandıracaktır.

Balkonlarınız için;
Yeşillendirmek için vaktiniz yoksa balkon duvarlarınızda yerden çimlerin yükseldiği modellere yönelebilirsiniz ve ya çamaşır iplerinin olduğu desenler de balkonunuzu renklendirebilir.

Banyolarınız için;
Küvet başlarına seramik yerine daha uygun fiyat seçeneklerine sahip renkli duvar kağıtlarını uygulayabilirsiniz.

Bebek odaları için;
Sadece pembe ve mavi olmayan şirin karakterlerin bulunduğu modeller ilginç olabilir.

Yatak odalarınız için;
Çiçekli ve sade tasarımların yanı sıra tavanı gökyüzü veya uzay modelleriyle kaplayarak güne uyanabilirsiniz.

Yaşam alanlarınıza uygulayacağınız duvar kağıtları modellerine karar verirken internet üzerindeki duvar kağıdı görüntüleri fotoğraf çekimi olduğu için renk tonlarında farklılık olabilir buna dikkat ediniz.

Duvar kağıdı duvar kaplamaları uygulamalarında hoş ve dekoratif görünüme kavuşturmada duvar kağıdı, boyadan sonraki aşamadır. Duvar kağıtlarının modayla ilgisi, renk, desen ve farklı tasarım uygulamalarında zamanla gelişen estetik duygulara hitap etmesi ve teknolojinin gelişimidir. Duvar kağıdı uygulandıktan sonra uzun süre kullanılacak bir üründür. Satıcıların, ustaların ve kullanıcıların bu konuda titiz davranması gerekir.

Dekorasyonda iyi fikirlere, ilham veren çözümlere hepimizin ihtiyacı var. Bazen bir ufak fikir, dekorasyonunuzu baştan sona değiştirecek muhteşem bir gelişmeye yol açar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0