Fayans Fiyatları

fayans fiyatlrı kocaeli

Fayans Fiyatları | Son günlerde insanlar evlerinin iç dekorasyonlarında yaptıracakları tadilatlar sırasında Fayans Fiyatları hakkına merak içindedirler. Ülke içinde bir çok fayans satan mağaza ve e satış ofisi vardır ancak hepsinde belirtilen fiyatlar dağınıktır. Öncelik ile isterseniz fayans nedir ve nerelerde kullanılır ona bir bakalım. Ardından da fayansların metre kare cinsinden fiyatlarına geçebiliriz.

Fayans kelimesi aslen Fransızca bir kelime olup birden fazla şekilde pişirilerek elde edilen seramiğe verilen isimdir. Fayans malzemesinin içinde gözenekli kırıklar bulunan cilasındaki renk bakımından kapatıcı beyaz ve ya renkli bir seçenek olan ve cilası içinde kalay bulunmuş olan bir seramik çeşididir. Fayanslar düzgün bir şekle sahip olduğundan dolayı evlerin iç dekorasyon kısmında daha çok mutfak ve de banyo dolaplarında ya da banyo duvar kaplamasında tercih edilirler.

Fayans Fiyatları

Piyasada bir çok fayans çeşidi olmasından dolayı bu konuda oldukça geniş yelpazeli bir fiyat aralığı vardır. Rengin değişiminde bile bazen Fayans Fiyatları değişim göstermektedir. Ancak piyasadaki metre kare cinsinden değeri yaklaşık olarak 20 TL ile 150 TL arasındadır. Ancak hem uygun bir maliyet hem de kaliteyi bir arada istiyor iseniz o halde metre kare başına 30 TL ile 50 TL değerinde bir tutara fayans bulabilirsiniz.

Fayansların Özellikleri

Fayanslar aslında seramiğin daha çok ısıl işlem görmüş halidir diyebiliriz. Bu neden ile seramikler daha kaba iken fayanslar daha nazik ve şık bir görünüme sahiptir. Bundan dolayı da fayanslar daha çok ev iç dekorasyon bölümünde tercih edilir. Özellik ile banyo ve mutfak gibi odalarda dolaplar kısmında fayans kullanılır. Diğer bir kullanım şekli ise ıslak zeminlerde duvarlarda ya da yerlerde terci edildiği durumdur. Seramiklere oran ile daha az bir seçeneğe sahip olan fayanslar fiyat olarak da belirli aralıklarda uygun ve kaliteli seçeneklere rastlanılmaktadır. Fayans Fiyatları kapsamında 30 ile 50 TL şeklindeki bir fiyat aralığında kalite ve de uygun maliyeti bir arada bulabilirsiniz. Fayanslarda en çok bilinen çeşit ise karo fayans modelleridir. Döşeme olarak da üçe ayrılan fayansların standart boyutları vardır.

By Editor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir