İç Dekorasyon

Kaba Alçı Sıva

Kaba Alçı Sıva | Sıvama işlemleri, birçok farklı malzeme kullanılarak yapılmaktadır. Bu malzemelerden birisi de alçıdır. Beyaz rengi ile tüm konutlara oldukça şık bir görünüm sağlaya alçı, kaba alçı sıva yöntemi ile uygulanabilmektedir. İnşaat aşamasındaki binalarda, biten yapıların ardından duvara sürülen alçı, boyama öncesinde yapılan bir işlem olarak dikkat çekmektedir. Alçı sıva malzemeleri, saf bir şekilde doğadan elde edilmektedir. Sonrasında ise çeşitli malzemeler ile karıştırılarak, kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bundan sonra ise yapıların yüzeylerine ve duvarlarına başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Kaba Alçı

Kaba alçı sıva, inşaat işlerinde sürekli uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemin profesyonel bir biçimde ve prosedüre uygun olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu noktada firma olarak, tüm kriterleri karşılayarak, kaba alçı sıva işlemini başarılı bir şekilde yapmaktayız. Kaba alçı işlemine başlamadan önce yüzey ya da duvar iyi bir şekilde temizlenmektedir. Temizlik yapılırken, kir ya da tozun kalmamasına dikkat edilmektedir. Çünkü bu tip şeyler, alçının duvar üzerinde tutunmasını engellemektedir. Sonrasında ise yüzeyin ıslatılması lazımdır. Bu işlem için çok fazla su harcanmasına gerek yoktur. Su ile ıslatmak, alçının sonradan çatlama yapmaması için uygulanan bir yöntemdir. Kuru yüzey ya da duvar üzerine yapılacak olan alçı işlemi ile duvar son derece pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır. Bunun ardından ise boyama işine geçmek mümkündür.

Kaba Alçı Sıva

Kaba alçı sıva, tüm inşaatlarda yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlem, her türlü inşaat işinin değişmeyen önemli bir parçasıdır. Boya öncesinde yapılacak olan kaba alçı işlemi, gelişen teknoloji sayesinde artık çok kısa bir süre içerisinde yapılmaktadır. Makinalı bir şekilde alçı püskürten sistem, son dönemde tercih edilen bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisine alçı konulan tekerlikli bir makine, bu malzemeyi kullanarak alçı sıva maddesini üretmektedir. Sahip olduğu uzun hortumlar ile püskürtme yöntemini kullanan makine, duvar ya da benzeri yüzeylere alçı sıva işlemini oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmektedir. Alçı sıva, tavan dekorasyon tercihlerinde de kullanılmaktadır. Bu yönü ile alçı malzemesi oldukça çok yönlü bir şekilde tercih edilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0