Genelİç Dekorasyon

Mutfak Düzenleme :

Mutfak düzenleme!
Mutfak . Konfor, güzellik, paylaşılan mutfak ve sosyal faaliyetlerin hayallerini tetikleyen anahtar bir kelime. Samimi, erişilebilir ve fonksiyonel bir alan hayal eder. Mutfak , çalışma alanını genişletmekten depolamaya, yemek pişirmeye, yemek yemeye, parti düzenlemeye veya bir ev ofisi çalıştırmaya kadar birçok işlevi yerine getirebilir. Bugün, bu son derece işlevsel elemanın oturma odası için ayrı ve açık mutfakların tasarımında nasıl kullanılacağı hakkında 7 ilham verici fikir göstereceğiz.

Mutfak genellikle yemek hazırlama ile ilgili tüm önemli faaliyetlerin yapıldığı merkezdir. Bu, mutfağa yerleştirilen her iki Odaya ve mutfaklı açık oturma odasına uygulanır.

Mutfaktaki oturma odasına açılan ada sizi ortak mutfak ve sosyal aktivitelere davet ediyor. Küçük şeyler hazırlamak ve servis etmek için bir dakika boyunca ailenizle veya misafirlerinizle ayrılmak zorunda değilsiniz. Konuşma sorunsuz geçebilir.

Mutfak  genellikle dikkat çeken ve tüm mutfağa karakter veren ayırt edici bir bloktur. Mutfağa açık oturma odası düzenlemesine kayıtsız değildir – bu yüzden önü oturma odasının stilini vurgulamak için dikkatlice tasarlanmalıdır 

mutfakta pişirme

1. Neredeyse kendi kendine yeterli bir alan

Minimalizmden hoşlanıyorsanız ve çok fazla alanınız varsa , mutfağın tek üstü olacak olan adanın alışılmadık bir uygulamasını karşılayabilirsiniz  . Bu mobilya parçasının uygun boyutu, bir ısıtma plakası yerleştirmenize ve üzerine batmanıza izin verecektir ve tezgahın geri kalanı yemek hazırlamak için yeterli alan sağlayacaktır. Tablonun altındaki yer elbette geliştirilmeye devam ediyor – elinizde olması gereken her şey için kolayca bir atık ayırma sistemi, bulaşık makinesi ve dolaplar yerleştirebilirsiniz.

Duvarların altındaki alanın geri kalanı, yemek pişirmek ve servis etmek için geniş bir depolama alanı ve gıda malzemeleri için bir kiler olabilir. Ayrıca fırın ve derin dondurucu içeren gömme buzdolabı için yer olacaktır. Mobilyaların şekli ne kadar basit olursa, elde edeceğiniz görsel efekt o kadar hafif olur.

Bu mutfağa özel bir ifade vermek istiyorsanız, iç mekanın temiz, münzevi karakterini rahatsız etmeyecek etkili bir dekoratif aksanı düşünün. Mobilyalarla aynı renkte seramik karoları düşünün Onları bir mutfak duvarı ve adanın bir tarafı ile etkili bir şekilde bitirirseniz, etki heyecanlandırıcı olacaktır.


Alan için bilinmeyen bir fikir – mutfakta tek üst ve geri kalanı yerleşik bir depolama alanıdır.

2. Ada yemek odası ile mutfakta

Temiz ve ferah iklimlerde kalıyoruz. Buzdolabı, lavabo, bulaşık makinesi, çöp dolabı ve asılı, cam rafların duvara yerleştirileceği yemek odası ve ada ile mutfağı düşünün. Öte yandan, adaya bir ocak, fırın ve geniş bir çekmece kitlesi yerleştireceksiniz. Bu şekilde ek bir depolama alanı kazanacaksınız . Günlük yaşamda, masadaki konuşmayı daha da keyifli hale getiren tabakların, çatal bıçak takımlarının, peçetelerin, mumların, vazoların, bardakların ve diğer şeylerin yakınlığını takdir edeceksiniz. Hepsini parmaklarınızın ucunda ve aynı zamanda akıllıca gizleyebilirsiniz.

Renklerin, dokuların ve desenlerin kullanımı söz konusu olduğunda, yemek odası ve ada içeren böyle bir mutfakta manevra için çok fazla yeriniz vardır – sadece bütünün birbiriyle uyumlu hale getirilmesini unutmayın.

Aşağıdaki düzenlemede , kareler ve dikdörtgenler şeklinde nötr, geniş format porselen karolar kullanılmaktadır. Açık gri seramikler, çeşitli tiplerdeki mobilyalar ve tezgahlar için iyi bir temel olabilir.

Üst kısımdaki çekmeceler yerden ve akıllı depolama alanından tasarruf sağlar.

3. Endüstriyel bir dairede klasik bir ada

Pişirme fonksiyonuna sahip klasik bir ada sadece geleneksel mutfaklarda değil, aynı zamanda modaya uygun, endüstriyel alanlarda da başarılı olacaktır . Çatı katındaki açık mutfağa bir göz atalım. Fırın ve kahve makinesi bulunan bir yüksek dolaba ek olarak, tüm dolaplar tezgahların altına – duvarın altına ve adanın üstüne yerleştirilir. Açık bir açık raf duvarı, düzenlemeyi üstten kapatır.

Ahşap bir üste sahip metal bir yapı üzerindeki basit masa konsolu doğrudan adaya dokunur. Mutfak ve masa üstü yüksekliğindeki fark pişirme ve yemek yeme arasındaki sınırı belirler. Böyle ilginç bir çözüm, yiyeceklerin anında servis edilmesini sağlar.

Mobilya cephede ham ahşap duvar ve büyük, beyaz tuğlayla iyi oturuyor floo ham gri fayanstır . Aynı gri renkler adanın kenarlarını ve yüksek dolapları da kapatır. Yüksek endüstriyel bir iç mekandaki ısıtma plakasının üzerindeki başlık, iç kısmı boğmaz. Bütün basit, hafif ve son derece işlevsel.

Yemek masasını adanın hemen arkasına yerleştirebilirsiniz. Hafiflik izlenimi alacak ve böyle bir çözümün rahatlığını takdir edeceksiniz.

4. Pişirme ve ayırma işlevine sahip dar bir ada

Her ne kadar mutfak adaları için tasarım standartları pişirme ya da yeterince uzun (en az 200 cm) olması gerektiğini yıkama söz hakkından ve fonksiyonu ile geniş 100 civarında cm , kendi çözümleri için deneyebilirsiniz. Ada boyunca monte edilmiş iki panelli bir plaka kullanırsak, adanın genişliğini radikal olarak azaltabiliriz. Sunulan mutfakta yemek odası ve oturma odası ile birleşen bu dar ada, mekanın işlevsel bir bölümünü nazikçe kurar.

Bu çözüm yumuşak çatı düzenlemeleri için idealdir. Tüm iç mekan geniş, açık bir karaktere sahiptir ve aynı zamanda tüm işlevleri tam olarak tanımlanmıştır .

Dar mutfak adası iç mekanın fonksiyonel bölümünü ince bir şekilde işaretleyecek ve hafiflik verecektir.

5. Lavabo işlevi olan ahşap bir tezgah

tezgahta bulaşık yıkamak iyi bir fikirdir. Genellikle yemek odasından kirli tabak alır adadır. Onları kolayca durulayabilir ve tezgah üstü altında bir bulaşık makinesine yerleştirebilirsiniz (veya hemen yıkayabilirsiniz). tezgahtaki lavaboda sadece salata için değil, meyveleri, sebzeleri ve diğer mağdurları da hızlı bir şekilde temizleyeceksiniz. Tezgah, tüm hazırlık işlemlerinin verimli bir şekilde hazırlanmasına ve bulaşıkların etkili bir şekilde servis edilmesine izin verecektir.

Ahşap tezgahı iç mekana sıcaklık ve rahatlık getirir . Onları ahşap pencere çerçeveleri, raflar, bıçak bloğu ve hafif, müdahaleci olmayan beyaz fayanslar ve mobilya cepheleri ile birleştirmeye değer – bu şekilde paha biçilmez stilistik uyum kazanacağız . Adanın tepesinin bir kısmı, altında dolapları olmayan, gün boyunca bir kahvaltı masası ve hazır atıştırmalıklar olarak idealdir. Ayrıca bir ev mini ofis olarak da hareket edebilir.

Adanın ahşap tepesi, parlak mutfağın tüm iç mekanı ile mükemmel uyum sağlar.

YAŞAM ODASINA AÇILAN BİR MUTFAKTA ADA-COUNTERTOP

Ada tezgahı, mutfağın ve oturma odasının diğerlerini birleştiren bir mobilya parçası ama aynı zamanda her iki işlevi de düzgün bir şekilde yayıyor. Tüm iç mekanı sıkmadan , çalışan mutfak bölümünü net bir şekilde ayırır .

Elbette, mutfak adası en iyi şekilde sunulur ve geniş bir alanda çalışır – ancak doğru oranları korurken ve ısıtma plakasını ve lavabosu kapatırken, biraz daha mütevazı boyutlara sahip odalarda uygulamaya da çalışabilirsiniz . Adaya ek işlevler verilmelidir. Geleneksel çalışma masası olmanın yanı sıra, aynı zamanda bir yemek masası, bir bar ve bir masa olabilir – sakinlerin ve misafirlerin mevcut ihtiyaçlarına uyarlanabilir.

6. Mutfak ve oturma odası arasında bir bağlantı olarak ada tezgahı

Hiçbir şey bir kanepe veya kanepenin bile mutfak adasına bitişik olmasını engellemez Bu oldukça eksantrik bir çözümdür, ancak daha küçük dairelerde destekçileri olabilir. Ada tezgahı, bu tür iç mekanlarda masa olarak kullanılabilir. Böyle bir çözüme yaslanırsanız, adanın şeklinin ve renginin odayı boğmadığından emin olun. Adanın saf beyazı ve mobilya cepheleri ve aynı zamanda net ve hafif geometrik bir güce sahip parlak duvarlar harikalar yaratabilir. Dekorun az kullanılmış karanlık aksanları gibi. Bu tür düzenleme düzenlemeleri etkili bir şekilde genişleme alanı yanılsaması yaratır .

Diğer işlevlerden yoksun olan ada tezgahı, düzenli olarak fonksiyona bağlı olarak hareket eden mutfak ve oturma odasına aittir.

7. Ada tezgahı – üçü bir arada

Yukarıda tartışılan örnekte olduğu gibi, burada da ahşap mutfak tezgahının aynı anda birkaç işlevi vardır. Pişirme süresi geldiğinde – sıradan, kullanışlı bir tezgahtır. Bir yemeğe oturmanın zamanı geldiğinde – rahat bir masa haline gelir. Ve bir ders yapmaya ihtiyaç duyulduğunda, bir gazete okuyun veya e-postalara cevap verin – fark edilmeyecek şekilde raflarla donatılmış rahat bir masaya dönüşür. Tek parça mobilya ve kaç olasılık!

Tabii ki, böyle bir adanın ortaya çıkmasının tüm alanın dekoruna tutarlı bir şekilde bağlanması önemlidir . Yerdeki ve duvarlardan birindeki seramik parke , mutfak dolapları arasında gri tuğlalar şeklinde fayanslarla tartışmadan adanın tezgahının ham ahşabına mükemmel şekilde uyacaktır.

Küçük masalarda ada masa üstü çok işlevli. Ahşap masa üstü ve zemindeki seramik tahtalar, dekorun estetik tutarlılığının altını çiziyor

ÖZET:
  1. Mutfak adası , hem ayrı hem de oturma odasına açık olan mutfak dekorunun çok plastik bir unsurudur .
  2. Ada , sahip olduğumuz yere ve ihtiyaçlarımıza bağlı olarak depolama, yemek pişirme, yıkama, tezgah, yemek masası ve çalışma masası gibi işlevleri yerine getirebilir .
  3. Mutfaktaki oturma odasına açılan ada , fonksiyonel bölünmeyi vurgularken tüm alanı düzgün bir şekilde birleştirir.
  4. Mutfak adası iç tasarımın çok etkileyici bir unsurudur, bu nedenle şekli ve renkleri iyice düşünülmelidir.
  5. Tasarım tutarlı olmalıdır.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0