Genelİnşaat

Prefabrik nedir?

Prefabrik nedir?
Parçalar ön montaj ve montaj ile oluşturulur.
Prefabrik Konut
Duvarlar, kapılar, pencereler ve inşa edilecek beton bir platform üzerine imal edilen ve monte edilen diğer elemanlar üzerine inşa edilen konut.
Prefabrike; Prefabrik kelime Türkçe bir kelime değil, İngilizce bize geldi. Bu orijinal “prefabrik” veya “parçaları önceden hazırla” dır.
Prefabrike; parçalar fabrikalarda yapılır ve bu parçaların daha önce planlandığı gibi monte edildikten sonra taşındığı ve monte edildiği montajlardır. Prefabrik olarak tek katlı veya çok katlı yapılar inşa etmek mümkündür.
Evlerde kullanılabilecek prefabrik yapılar ile sosyal tesisler, okullar, şantiyeler, hastaneler, kamp alanları, havuzlar ve halka açık alanlar ortaya çıkarılabilir.
Prefabrik yapıların avantajları Özelliklerin avantajları
Yerinde üretim uzun ve zahmetlidir ve işçilik maliyetleri çok daha yüksektir. İş imal edilirse, betonarme ve betonun kalitesi artacaktır. ekonomik. Birçok kalıp malzemesi, tek bir kalıpta yüzlerce ürün ile değiştirilir, bu da kalıp maliyetini büyük ölçüde azaltır. Zamanın faydasını sağlar, bu da işi tamamlamayı kısaltır. Hava sıkıştırma teknolojisini kullanarak betonun yoğunluğunu artırarak yoğunluğu arttırır. Bu yöntemde, betonun su emme oranını azaltır, her zamankinden daha fazla fayda sağlar.
Prefabrik yapılar modüler olduğu için ihtiyaca göre planlanabilir ve üretilebilir
Prefabrik yapılar diğer yapılardan çok daha pratiktir ve çok daha kısa sürede teslim edilebilir
Prefabrik yapılar diğer yapılardan daha esnektir ve depreme dayanıklıdır
Prefabrik yapılar her talebe cevap verebilir
Prefabrik odalar, balkonlar, banyolar istenilen yerlere yerleştirilebilir
Prefabrik yapılar, diğer yapılardan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımına sahiptir
Her türlü alana ve boyuta göre üretim
İsteğe bağlı olarak görüntülenebilir seçeneklere sahip olun
İstenmeyen veya değiştirilmesi gereken parçaların çıkarılması veya değiştirilmesi
Kirlilik ve rahatsızlık yaratmadan çevrenin yaratılması
Temelsiz temel, tek katlı yapılar için döşenmiş grobeton üzerine kurulum ve çok katlı yapılar için temel üzerine kurulum
Hammadde özelliklerinden renklendirmeye kadar prefabrik binaların, çatı malzemelerinin ve duvar kaplama malzemelerinin zengin olasılıklarını tanıma imkanı
Prefabrike; trapez saç, tek ve kiremit çeşitleri mevcuttur
Fibercement, PVC, yalı baskı, sıvalı manto ve bisküvi tuğla gibi prefabrik yapıların iç ve dış duvarlarında çeşitlilik sağlayabilme.
Prefabrik evlerin ömrü ne kadardır?
Prefabrik evlerin ömrü en az 40 ila 70 yıl arasında değişmektedir. Prefabrik binaları düşündüğümüzde, genellikle halkımızı deprem evi olarak düşünürüz. Ancak prefabrik yapılar, hangi teknik üretilirse yaz ve kış aylarında kullanılabilecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.
Prefabrik yapı için kullanılan malzeme ve tekniğe göre, minimum 40-70 yıl dayanabiliriz. Prefabrik çelik, çimento sunta (betopan-fiberciment) kullanılır. Ses ve ısı yalıtımı öngörülmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime gecin…….
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0