Genelİç Dekorasyon

Taş Mermer Motiflerin iç mekana yansıması:

Taş, mermer,  doğadan alınan motiflerin iç mekanlarımıza yansıması
Doğanın muazzam zenginliği, yaratımlarından avuç çekebileceğimiz anlamına gelir. Canlı dünya – bitkiler ve hayvanlar, renklerin, hayali tasarımların ve çeşitli dokuların zenginliğidir. Cansız dünya denilen eşit derecede zengindir. Su, bulutlar, nehirler, dalgalar, güneş, okyanuslar, kum ve kayalar – bu, sanatçı-tasarımcı için tükenmez bir ilham kaynağıdır. Doğal değerli ahşap ve “yaşayan” taş güzeldir ancak çok pahalıdır ve tedavi ve kullanımda talep edilir. Bu nedenle dayanıklı, seramik alternatiflerine hevesle ulaşıyoruz. Bugün size 4 muhteşem taş ilhamı göstereceğiz.

 

 

1. 1. Karmaşık “yaşayan” mermer hatları

Mermerler – kireçtaşı veya dolomitin dönüşümünden oluşan metamorfik kayalar – en değerli mimari, heykel ve inşaat malzemelerine aittir  .

Çok çeşitli mermer tonları  – kar beyazından inci grisi, krem, bej, yeşilimsi, gri, grafit, kahverengi ve nihayetinde siyah – mimarın serbestçe renkle çalışmasına izin verir. Öte yandan, her bir mermer türünün karakteristiği olan venation, doğal dinamiklerin iç mekana girmesine izin verir .

taş mermer dekorasyon
Modern baskıda zamansız zarafet: bej ve kahverengi ve siyah, seramik mermer ve minimalist banyo ekipmanları.

Değerli mermerler lüks ile eş anlamlıdır . Bu nedenle, mermerin tasarımını, renklerini ve dokusunu hassas bir şekilde yeniden üreten dev seramik karolar, özel salonların, lobilerin ve banyoların çağdaş düzenlemelerinde sıklıkla kullanılır Onlar eklemek prestij daireler, müstakil evler, oteller ve diğer kamu tesislerine.

Taş Mermer Motiflerin iç mekana yansımas
Statuario beyaz mermer en değerli olanlardan biridir. Parlak mermer saray şıklığını iç mekanlara tanıtacak ve mat olan modern estetiğe mükemmel bir şekilde uyacak.

2. taş ve ahşap büyüme halkaları

Taş ve ahşap hiçbir kombinasyondan ikincisidir. Taşın üşümesi ve doğal ahşap tonlarının sıcaklığı çekici, iç gerilimle dolu bir kontrast yaratır. Bir araya getirin, birbirlerinin güzelliğini vurgularlar .

Doğal ahşap yerine, elbette dayanıklı, seramik eşdeğeri kullanabilirsiniz – değerli ahşap taklit karoların seçimi  gerçekten geniştir.

Taş Mermer Motiflerin iç mekana yansımasi
Ahşap ve taş deseninin büyüme halkaları güzel, doğal bir kombinasyon.

Taş ve ahşap sadece banyoda birbirini beğenmez. Oturma odasında ve geniş, çok seviyeli alanlarda mükemmel uyum sağlarlar. Ustalıkla kullanıldığında, tüm evin dekorunun dayanacağı bir üs olabilirler .

Doğal taşın yumuşak renkleri  – özellikle beigler ve griler – geleneksel, eko, higge, endüstriyel ve minimalist olmak üzere farklı stillerdeki düzenlemeler için nötr bir arka plandır.

İnce taş tonları, yaşam alanlarının dekorunda sık sık değişiklik yapmayı seven herkes için güvenli bir seçenektir, çünkü taşların doğal renkleri, çeşitli desenlere ve yoğun mobilya ve aksesuar renklerine müdahale etmez . Nötr taş taban, renkli tekstiller ve farklı bir stile sahip süslemelerle iç mekanların hızlı bir şekilde değişmesini sağlar.

Taş Mermer Motiflerin iç mekana yansıma
Cilalı, seramik zemin artı mat duvarlar, ahşap ve modern mobilyalar – bu karakterli çağdaş iç mekanın tarifi.

3. Mükemmel petek şekli

Altıgen – düz … arı kovanından alınan bir şekil, mükemmel bir şekildir – ve aynı zamanda en moda olanlardan biridir. Hiçbir şey, büyük mermer fayansların iki tonunu daha küçük altıgen fayanslarla birleştirerek doğadan ilham almayı engellemez. Bu kombinasyon mermer monoliti kırıyor.

Taş Mermer Motiflerin iç mekana
Mermer altıgenler? Neden olmasın!

Tosi Bej Altıgen Polimer
Tosi Kahverengi Altıgen Poler

4. Mükemmel benzersizlik

Tıpkı karlı snowdrifs’ler arasında iki özdeş kar tanesi bulamayacağımız gibi, modern seramik üretim teknolojileri de analog benzersizliğe izin veriyor. Bu, hem sırlı porselen bazlı özel Paradyż My Way koleksiyonları hem de modern teknolojilerde sırsız porselenden yapılmış koleksiyonlar için geçerlidir. Örneğin, çift şarj (özellikle Ceramika Paradyż’de “Freestile” olarak bilinen kuru renklendirme ile) , doğa dünyası için çok belirgin olan benzersiz bir görünüme sahip karolar oluşturmanıza izin verir .

Bu ileri teknoloji sayesinde, ince kaynaklar kullanan büyük, rektifiye seramik karolar monolitik kaya bloklarına benziyor ve doğada bulunan prototipten ayırt edilemiyor.

Ston ilhamını sever misiniz ? Olasılık aralığı neredeyse sınırsızdır.

KISACA:

  1. Canlı ve cansız doğa dünyası tükenmez bir ilham kaynağıdır .
  2. Mermerler en çok kullanılan doğal prototipler arasındadır. Renklerinden ilham alan seramikler ve damarların karakteristik bir çizimi,zamansız, özel iç mekanların düzenlenmesineizin verir.
  3. Ahşapla birleştirilmiş taş iç mekanlardaki doğal etkiyi arttırır.
  4. Taş ilhamlar , şık altıgenin mükemmel şekli ile serbestçe zenginleştirilebilir .
  5. Doğanın zenginliğinden esinlenerek uygun şekilde ortaya çıkarılan motifler , iç mekana doğal renklerle izole edilmiş özel bir karakter kazandırmaya yardımcı olacaktır  .
  6. Hafif renklere sahip taşlar , klasik, eko, minimalist ve endüstriyel olmak üzere çeşitli tarzlarda yapılan düzenlemeler için tarafsız bir ilham kaynağıdır .
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-5927341824601112, DIRECT, f08c47fec0942fa0